Вплив зайнятості на зниження рівня тривоги й емоційного стану


У багатьох країнах світу запроваджено карантин через коронавірус COVID-19.  Україна не стала винятком, а це означає, що звичний уклад життя у мільйонів людей різко змінився.
Ця ситуація є новою, потребує нових способів пристосування і є стресовою по замовчуванню.
 Але рівень стресу можна знизити, дотримуючись кількох умов:
Не змінювати ритм свого життя раптово та максимально. Одразу після оголошення карантину в мережі  з’явилось дуже багато пропозицій: з тренувань, навчань, вдосконалень. Відкриті доступи до лекцій, тренінгів, занять – це все, звичайно, гарно.
 Піклуватись про себе та своє здоров’я. Налагоджений сон, збалансоване харчування та фізичні навантаження дуже дієво дозволяють знизити рівень тривоги.
Робити для себе щось, що принесе задоволення. Читання книжок, гаряча ванна, прослуховування музики, ігри – все це можливо робити вдома. Позитивні емоції знижують рівень гормону стресу.
Намагайтесь фільтрувати новини, принаймні їх кількість, відволікайтесь, цікавтесь чимось ще.
Більшість сімей ніколи не проводили так багато часу разом до карантину.  Що стосується питання переживання карантину з сім’єю – не для всіх це обернеться позитивним досвідом.  Аби не провокувати конфлікти, не набриднути одне одному і не сваритись, рекомендовано слідувати простим правилам так званої «психічної гігієни»: поважати свої та чужі психологічні кордони. В цій ситуації це означає – не примушувати іншу людину до чогось, робити з вами разом щось, навіть їсти; мати і давати певний психологічний та фізичний простір іншому (дорослому і якщо дозволяє вік – дитині), кожен має мати свої власні інтереси, свої власні заняття. До того ж, набагато цікавіше ділитись одне з одним тим, що ви окремо дізнались або зробили за день. Розділяти обов’язки між собою. Мінятись обов’язками – теж корисно і може бути цікаво. Хто готує їжу, хто миє посуд, хто прибирає тощо. В цілому, так має бути і в житті в спокійний час, але в ситуації підвищеного стресу потреба у взаємодопомозі, безумовно, зростає.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рекомендації щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів

Керування гнівом. Як навчити дитину проявляти і контролювати емоції

СНІД та його профілактика